Жена прегазена во Скопје


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Четириесет и петгодишна скопјанка загина вчера по удар од автомбил во скопската населба Железара.

„На 14.07.2021 во 16.40 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од улицата „Коце Металец“ и сервисна улица, патничко возило „ауди А5“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(46) од Скопје удрило во пешакот Б.З.(45) од Скопје“, соопшти МВР.

Жената загинала на местото на несреќата.