Земјотрес во Пехчево и Берово


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала вчеравечер бил почувствуван во Пехчево, Берово и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Земјотресот бил регистриран вчера во 19 часот и 29 минути, со епицентар на пет километри северозападно од Пехчево.