Зборувајте „валкано“, пробајте и нови врски: Но една работа морате да направите, ќе го излудите!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Многумина жени имаат мислење дека за добар сексуален живот потребно е некоја посебна специјалност, дека е резервирано тоа само за жени кои изгледаат беспрекеорно, или дека такво нешто постои само на филмовите.

Факт е дека момците кога е во прашање сексот, многу се поедноставно од жените. За да го заведете или да ја вратите страста во вашиот сексуален живот, ќе биде доволно да примените неколку едноставни совети. Верувајте, тие тоа го сакаат, а клучниот збор е иницијативата.

Кажувајте му валкани зборови

На девојките тешко им паѓа да кажат нешто „валкано“, но ќе ве изненади колку такви зборови можат да го возбудат мажот. Секако, самите проценете до каде сакате да одите со „валканите зборови“, бидејќи поентата не е да ви биде непријатно.

Преземете контрола

Нема ништо посексипилно од жена која знае што сака во креветот, и не се срами тоа да го каже. Покажете му што сакате, понекогаш преземете контрола, не морате да му ставите лисици, доволно е за почеток да бидете одозгора, и на тој начин да го контролирате интензитетот и брзината на односот.

Пробајте нови пози

Ако сакате да пробате некоја нова секс поза, предложете му го тоа. Момците сакаат кога жените се креативни во сексот, затоа не се оптоварувајте со тоа дали новата поза ќе ве донесе до оргазам, сигурно е дека ќе ги распламни страстите.

Ефектот на изненадување секогаш пали!

Вибраторот и неговата примена, не се добра идеја, но „уфрлувањето“ на некои секси играчки во односот веројатно не е лоша идеја. Бидете креативни, предвид доаѓаат секс играчки, храна, играње на секс улоги, ново место за секс и било што, што двајцата ве возбудува. Во секој случај, пред да го изненадите со нешто, дознајте што сака, за навистина да не го „изненадите“.

Гледајте го во очи и пуштете го тој да ве гледа вас

Гледајте го во очи и ќе видите колку тоа всушност го возбудува. Многумина затоа повеќе сакаат секс пред огледало, но и позите каубојка и обратна каубојка, кои овозможуваат навистина да уживате во погледот.