Заводлива во костим: Ирина Шајк го батали градникот

Славната манекенка и убавица од светски ранг, Ирина Шајк, и кога е во „маскулинизирано“ модно издание, облечена во костим, точно знае како да ја заскокотка и испровоцира фантазијата на јавноста.

На доделувањето на БАФТА наградите во Лондон, Шајк на црвениот тепих се појави облечена во црн костим, под кој не носеше буквално ништо, дури ни брадник. Со својата појава повторно ги прикова објективите и погледите од присутните, но и од пошироката јавност врз својот неодолив шарм и сексапил.