Вторничка временска прогноза – облачно со локален дожд


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 26 до 36 степени.