Вторничка временска прогноза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, вторник, 11. април, ќе биде умерено облачно, во североисточните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Во Скопје умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер и дневна температура од 16 Целзиусови степени. Маврово 8, Охрид и Битола 14, Крива Паланка и Берово 11, Кавадарци 16, Дојран 18.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец. Во Скопје умерено oблачно и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 10 до 20 степени.