Временска прогноза за денешниот четврток


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, 29. декември, ќе биде променливо облачно, по одделни котлини и особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла или ниска облачност. Ќе дува слаб јужен ветер.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и магливо со слаб јужен ветер и дневна температура до 11 Целзиусови степени. Маврово 8, Охрид 12, Битола 13, Крива Паланка и Берово 11, Кавадарци 12, Дојран 14.

Утре минималната температура ќе се движи од -3 до 5 степени, а максималната од 9 до 14 Целзиусови степени.