Во пожар во Логоварди до темел изгоре куќа – едно лице го загуби животот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На 10.06.2018 година во село Логоварди, битолско во куќа на сопственост на Д.Г(52) настанал голем пожар при што  сопственикот го загубил животот. 
Куќата изгорела до темел, противпожарните екипи веднаш излегле на терен кои по неколку часа успеале да го локализираат  пожарот.