Видете ја сликата која за само 14 сати стана најлајкувана во историјата!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Освен што нејзина објава дека се породи предизвикала неверојатна сензација во страските медиуми и по друштвените мрежи, со ништо помал интерес не помина ниту првата фотографија од бебето, односно неговите раце.

Се смета дека рецептот е успешен, бидејќи фотографија од девојчето, за скоро 14 сати го сруши рекордот и стана најлајкувана фотографија во историјата на Инстаграм. До сега собра скоро 13.5 милиони лајкови.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

До тој момент најлајкувана фотографија беше објавата од Кристиано Роналдо со која го извести светот дека доби ќерка и собра 11.3 милиони лајкови.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on