Утрото не беше лек за НОЌНАТА МОРА: Ден по трагедијата, местото на истата во Лестер изгледа вака (ФОТО)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сопственикот на Лестер, Вичај Шривадханапрабха настрада синоќа по пад на хеликоптер, а сликите кои доаѓаат од местото ден по големата трагедијата оставаат без зборови.

Голем број луѓе се упатија пред „Кинг Пауер“ стадионот за да положат свеќе и да изразат жалење поради големата трагедија.