Уште едно одлично издание на Меган Меркл со штикли во омразената боја!

Меган Меркл и принцот Хари во последниве месеци се жешка тема на таблоидите, а секое нивно заедничко излегување се скенира од глава до пети.

Логично, сите очи баш секогаш се вперени во поранешната американска актерка која поради љубов кон принцот се одрекла од кариерата, социјалните мрежи и животот во Америка.

Заљубениот пар „одработи“ служебено појавување во Белфаст на кој Меган уште еднаш блесна во зелена мини сукња, а најмногу внимание привлекоа нејзините штикли.

Овој модел не беше толку интересен, но тој е најавен како еден од пролетните хитови. Меган уште еднаш докажа дека ги прати трендовите и дека кралското семејство може да биде во чекор со времето.

Браво Меган, уште еднаш!