Тригодишно дете од Прилеп синоќа донесено починато на скопската клиника


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Синоќа на ургентниот центар во Скопје било донесено тригодишно дете од Прилеп, објави телевиизија Сител во вечерните вести.

Се работи на проверка на причините за смртта.

Според информациите на Сител од Ургентниот центар, детето со Итна медицинска помош во тешка здравствена состојба било донесено од Прилеп.