Актуелно

Топол понеделник

Овој мајски понеделник во Македонија носи сончево и топло време, со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 30 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 27, Битола 33, Крива Паланка 2и Берово 27, Кавадарци 32, Дојран 34.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 23 степени во Маврово, 29 во Скопје до 31 во Битола и Дојран.

Advertisements
To Top