Славни

Свадба со италијанска романтика на Каролина Вознијацки и Дејвид Ли

Своевремено најдобра тенисерка на светот, атрактивната и заводлива Каролине Вознијацки стапи во брак со бившиот НБА кошаркар Дејвид Ли. Минатиот викенд тие направија атрактивна венчално-свадбена забава во Тоскана, Италија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

На свадбата беа поканети и присуствуваа познати личности од светот на спортот. Една од најдобрите пријателки на Вознијацки, Серена Вилијамс, беше една од девериците, додека Анџелик Кербер се најде помеѓу 100-те најблиски пријатели и членови на семејството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

Вознијацки на свадбата носеше креација на најпознатиот дизајнер на венчаници, Оскар де ла Рента.

Advertisements
To Top