Актуелно

Студена и врнежлива среда

Денес во Македонија ќе имаме променливо облачно и постудено време со врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежи ќе преминуваат во снег, особено претпладне.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде од минус два до шест, а дневната од еден до девет степени.

Во Скопје и околината сличмно време. Утринската температура ќе биде околу четири, а дневната ќе достигне до шест степени.

Advertisements
To Top