Стравичен судир на товартен воз и камион фатен на камера во Србија


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Товарен воз удрил во камион кој преминувал преку пруга меѓу станиците Параќин и Јагодина на пругата Ниш-Белград. Во несреќата се повредени две лица, јавија локалните медиуми.

Стравичниот судир во која се повредени возачот и сопатникот во камионот, се случил на железничкиот премин „Кончарево“, кој е опремен со вертикална сообраќајна сигнализација (семафор), соопшти компанијата „Србија Карго“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Моментот на ударот на возот во камионот е забележан на морничава снимка, која е објавена на социјалните мрежи: