Сончева и топла среда


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денес, среда, 28 август, времето во поголемиот дел од земјава ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена облачност.

Само во западните делови попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 11 до 19, а дневната од 24 до 37 степени.

Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 35 степени.