Сончев и жежок понеделник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, понеделник, 10. јули, ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец и дневна температура од 32 Целзиусови степени. Маврово 24, Охрид 28, Битола 30, Крива Паланка 29, Берово 27, Кавадарци 33, Дојран 35.

И утре времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец и дневни температури од 26 до 37 степени.