Сончев и топол вторник


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денеска, вторник, 19. јули, времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 25 до 35 Целзиусови степени, а УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 32 степени, Маврово 25, Охрид 29, Битола 30, Крива Паланка 29, Берово 28, Кавадарци 34, Дојран 35.

И утре времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец и дневни температури до 37 степени.