Сончев и топол октомвриски понеделник


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


17-тиот ден од месец октомври во Македонија носи сончево и релативно топло време со слаб ветер од северен правец.

Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно топло со слаб променлив ветер и дневна температура до 22 Целзиусови степени. Маврово 16, Охрид, Битола и Крива Паланка 19, Берово 18, Кавадарци 22, Дојран 24.

И утре ќе имаме сончево и релативно топло време со слаб променлив ветер и температури од 16 до 24 степени.