Сончев февруарски вторник

Денеска, 15. февруари, времето во Македонина ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 13 Целзисуови степени. Маврово 8, Охрид 10, Битола и Крива Паланка 12, Берово 10, Кавадарци 14, Дојран 15.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на планините со повремен снег, повеќе застапени во западните делови. Ќе дува мерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 степени.