Сексот и на најмалиот кревет на светот е возможен: Само бидете креативни и земете ги предвид овие 5 пози


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Дури и на најмалиот кревет на светот и во вреќа за спиење можете да уживате, само треба да бидете креативни.

Сексот е супер, освен кога се наоѓате во ситуација да немате за тоа предвиден, удобен и доволно голем кревет, па морате да се стискате, буткате и малку е неспретно. Што всушност вака напишано и не звучи баш толку катастрофално лошо, но понекогаш навистина може да биде заморно, особено ако не можете да пронајдете вистинска поза за типот на кревет каков што имате вие или вашиот партнер во домот.

Но, не се грижете, секогаш постои решение, а добриот секс не зависи од креветот на кој го имате, туку од вашата добра волја да пробате нешто ново, да се прилагодите и максимално да уживате во дадената ситуација.

Космополитан така носи, пет трикови и супер секс пози за петте најнеудобни и најмали кревети на светот, а кога ќе видите за што се работи, ќе сфатите дека не е баш се изгубено и дека се уште постои надеж за максимално уживање. Еве за кои пози се работи:

1. Кревет со помали димензии „The Side car“ поза

За почеток легнете на бокот и свртете се со грб кон партнерот, а вашиот партнер нека вашиот задник и нога обвие со својата нога. Тој така може странично да влезе во вас, а покрај тоа има слободни раце, за дополнително да го стимулира вашиот клиторис.

2. Низок кревет „The presser“ поза

На низок кревет е супер што можете да седнете на работ од креветот со нозете поставени на подот, додека со рацете се потпирате на страната на креветот. Вашиот партнер нека клекне на колена пред креветот и така нека влезе во вас, притоа да ве држи за боковите. Длабоката пенетрација притоа гарантира максимално уживање.

3. Во вреќа за спиење „The top cat“ поза

Вашиот партнер нека легне на грб во вреќата за спиење, а вие седнете на него и тријте го клиторисот од неговиот пенис. Се е во вашите колкови кои постојатно мораат да бидат во движење, но пазете се да работите полека, бидејќи така стимулацијата ќе биде поинтензивна, а уживањето поголемо.

4. Во кревет на поткровје „The loft slide“ поза

Ако се наоѓате во ниско поткровје веројатно ви е јасно дека нема да имаше премногу простор за авантуристички пози и маневри и се ќе морате да оставите во некои пониски разини. Најдобра поза за тоа е онаа во која вашиот партнер лежи на грб со раширени нозе, а вие тријте се помеѓу неговата нога. Во целата приказна можете да додадете и некои секс играчки за дополнително задоволство…

5. На долниот кревет од креветите на спрат „Electric 69“ поза

Ако сте на долниот кревет, немате баш многу простор ниту што се однесува до ширината ниту пак висината, па морате да бидете екстра креативни. Најдобро е притоа да ја употребите хибридната поза 69, која не е многу поинаква од класичната, само во се додавате и некои секси играчки за подобра и посилна стимулација. Неважно дали сте со партнер или партнерка, понатаму вие најдобро ќе знаете како да се однесувате и како да се задоволите еден со друг.