Роналдо не може глава да крене: Неговиот „дедо“ бил голем наркодилер?!


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Во моментите кога светот пишува за наводното силување на Кристиано Роналдо на Кетрин Мајорга во 2009 година, се појави уште еден скандал во семејството на Португалецот овој пат тој е поврзан со неговата вереница.

Германски „Шпигел“ објави дека Португалецот ја силувал Мајорга во луксузен хотел во Лас Вегас, во медиумите со изјава излезе и девојката која објаснуваше како славниот фудбалер го извршил грозоморниот чин.

Неговата вереница Георгина неодамна му даде поддршка во целата ситуација, но сега е „нападнат“ и нејзиниот татко. Таблоидот „Сан“ објави дека таткото на Георгина е голем наркодилер.

Респектабилниот медиум во Англија пишува дека Хорхе Родригез кој сега има 69 години во минатото минал 10 години во затвор поради работа со дрога. Се наведува и дека првиот пат во затвор стигнал така што полицијата го фатила на дело со кокаин во вредност од 100.000 фунти, истиот требало да биде пренесен од Шпанија во Франција. За ова дело тој во затвор поминал пет години.

Набрзо откако излегол на слобода во 2008 година повторно бил уловен со нова пратка, но овој пат во вредност од – еден милион фунти! Таа требало да влезе во Шпанија, а доаѓала од Мароко и за ова дело добил затворска казна од пет години.