Роналдињо вчера пристигна во Белград откриена и причината (ФОТО)

ronaldinho

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград.

Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград пристигна легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо.

Роналдињо вчера околу 23:00 часот пристигна на аеродромот во Белград, а таму го чекаа група новинари кои иако имаа обиди не успеаа да стигнат до некоја изјава.

Во прв момент само се шпекулираше, а сега е и потврдено дека Роналдињо пристигнува во Белград да работи за компанијата „Моцарт“.

Засега толку се открива во наредните денови се очекуваат повеќе информации.