Роналдињо повторно во Белград – еве што ќе прави таму (снимка)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Медиумите во Србија објавија дека Роналдињо повторно е гостин во главниот град на Србија.

Како што информираат Роналдињо во Белград е поради снимање на реклама за спортска обложувалница. Во текот на кариерата Роналдињо настапуваше за Гремио, ПСЖ и Барселона каде што го играше најдобриот фудбал. Во залезот од својата кариера заигра уште за Милан, Фламенго, Атлетико Минеиро и Флумниненсе.

Дел од репрезентацијата на Бразил беше на 97 натпревари и постигна 33 голови. Во 2004 и 2005 година беше прогласуван за најдобар во светот.