Промашување на годината: Како можеше да го промаши ова!? (видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Аталанта денес го декласира Интер со високи 4:1, но тимот од Бергамо можеше да слави и поубедливо.

Домаќините во првото полувреме промашија неколку зрели шанси, од кои најголемото промашвање го имаше Јосип Иличиќ.

Словенецот успеа да промаши празен гол од три метри, па сега му се смее цела Италија.