Познатиот фотограф, Дејан Миличевиќ доживеа мозочен удар!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Модниот фотограф и режисер доживеа мозочен удар, поради што итно е префрлен во болницата „Свети Сава“ во Белград.

Дејан Миличевиќ (48) последните денови не се чувствува баш најдобро, што се одрази на неговото здравје. За малку фатално!

Со помош на лекарите, тој успеал да се извлече и сега му следи закрепнување. Поради огромниот интерес на неговите пријатели и соработници, Дејан одлучи да се огласи на Инстаграм.

„Фала му на Бога добро сум. Ќе го преживеам ова и ќе бидам уште посилен. Вчерашниот ден беше кобем за мене. Благодарам на тимот на болницата „Свети Сава“ одделението за мозочни удари на брзата интервенција и деталната анализа и одданост. Благодарам на докторите, моите сестри и братот кои ова закрепнување ми го прават одлично“, напиша Миличевиќ покрај своето селфи објавено од болничка постела.