Позитив на денот: Кучињата и сладоледот! (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сладолед во мали количини може да биде супер ужинка и освежување за кучињата, а има и такви кои многу уживаат во ова крем задоволство.

Некои го јадат полека и пристојно, додека ги има и оние нетрпеливите кои многу се брзаат да го изедат сладоледот.

Но тоа е навистина слатко и веруваме дека ќе уживате во нивната неопислива среќа кога ќе добијат парче сладолед.

Погледнете: