Повредени повеќе од 40 лица во руските напади врз Лавов


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бројот на загинатите во руските напади врз Лавов се искачи на 9, соопшти украинското министерство за внатрешни работи.

„Бројот на загинатите во рускиот ракетен напад се искачи на 9 лица, 42 лица се повредени, меѓу кои и три деца“, се вели во соопштението.

Операциите за спасување и пребарување се уште се во тек.