Понеделничка временска прогноза


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Денешниот августовски понеделник во Македонија носи променливо облачно, посвежо и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално во попладневните часови ќе има услови за појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Во Скопје дневнат температура ќе достигне до 29 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 25, Битола 27, Крива Паланка 25, Берово 23, Кавадарци 29, Дојран 30.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, од пладневните часови ќе биде нестабилно, особено на југоистокот, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 30 степени.