Полковник од украинската разузнавачка служба пронајден застрелан во глава


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Полковник на украинската разузнавачка служба СБУ е пронајден мртов во својата канцеларија во Киев, потврдено е за Украинска правда. Бил пронајден со прострелна рана во главата.

„Околностите за смртта на вработениот во СБУ се истражуваат во рамки на кривичната истрага што ја спроведуваат истражителите на Националната полиција на Украина“, соопштија од СБУ.

„Службата ќе ѝ ја пружи сета потребна помош на полицијата за да се спроведе целосна, објективна и непристрасна истрага“, велат оттаму.

СБУ изрази сочувство до семејството и пријателите на починатиот полковник.