Почнува снимањето на биографскиот документарец посветен на Ејми Вајнхаус (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓За да се избегнат ситуации со документарецот „Ејми“, кој освои Оскар, но семејството на трагично починатата пејачка силно го плукаше, продуцентите во овој проект Вајнхаус, на семејството му дадоа улога на извршен продуцент во филм.

Сите приходи од филмот ќе одат во финдацијата на Ејми Вајнхаус, која помеѓу останатото, помага и донира во институциите и хуманитарни организации за борба против наркоманијата.

Фондацијата неодамна најави и холограмска турнеја за Ејми Вајнхаус која е закажана за 2019. година, и на која би требало „холограмската ѕвезда“ да се изведат концертите во траење од 75 до 110 минути.

За потсетување, новиот документарец за Ејми Вајнхаус „Back to Blach“ стигнува следниот месец.