Почина ќерката на светскиот и олимписки шампион Боди Милер…


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Семејна трагедија го погоди поранешниот олимписки шампион, Боди Милер.

Тажна вест се појави во светските медиуми, почина двегодишната ќерка на легендарниот скијач Боди Милер…

Оваа вест ја објави токму поранешниот светски и олимписки шампион, а конечната причина за нејзината смрт не е позната.

Трагедијата се случила на една забава кај неговите соседи, каде што нивната ќерка Емелин е пронајдена мртва во базенот, но за жал било доцна.

„Скршени сме. Нашата драга Еми вчера го изгуби животот. Ни во сон не можевме да помислиме дека ќе почуствуваме ваква болка. Нејзината љубов и дух никогаш нема да бидат заборавени“, напиша Боди на својот Инстаграм профил.

https://www.instagram.com/p/Bj5vogTFQnD/?utm_source=ig_embed