Петочна и викенд временска прогноза


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓И денеска во Македонија утрото носи многу студено време, а преку ден ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност и со слаб северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -1 во Маврово, Битола, Крива Паланка и Берово 2, Охрид 4, Скопје 5, Кавадарци 6, до 8 Целзиусови степени во Дојран.

И утре ќе имаме студено утро, преку денот сончево, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје наутро многу студено, преку денот сончево со слаб северен ветер. Кон крајот на денот ќе има зголемена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 0 до 10 степени.