Петочна и викенд временска прогноза


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Денешниот ноемвриски петок времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 12 Целзиусови степени, Маврово 5, Охрид и Битола 11, Крива Паланка и Берово 7, Кавадарци 13, Дојран 14.

Утре утрото ќе биде студено со појава на магла по одделни котлини. Преку денот облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 5 до 12 степени.