Актуелно

Петочна и викенд временска прогноза

Овој петок, 13 декември, во Македонија времето ќе биде променливо облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните часови.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје, Маврово и Крива Паланка 9 Целзиусови степени, Охрид 7, Битола 8, Кавадарци 12, Берово 7, Дојран 14 степени.

Прогнозата и за утре е претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе бидат во Скопје 10, Маврово 5, Охрид 7,Битола 9, Кавадарци и Дојран 12, Крива Паланка 9, Берово 6.

За в недела прогнозата е претежно сончево и потопло со дневни температури од 9 до 15 степени.

Advertisements
To Top