Паметно чупе со турско-грчки сексапил: Метиша е фатална пред објективите


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Метиша е ТВ водителка, модел, актерка и фитнес инструкторка родена на 3 март, 1985 година.

Нејзинот татко е со турско потекло, додека нејзината мајка е Гркинка. Метиша порасна во Германија, каде заврши студии по новинарство во Келн. Моментална нејзина адреса е Мајами на Флорида, каде престојува исклучиво поради професионалните модни ангажмани кои ги има таму, но и поради усовршување на фитнесот.

За време на престојот во САД успа да оствари неколку улоги во музички спотови од ѕвезди како Џенифер Лопез, 50 Сент, Ники Минаж, Дејвид Гета, Шон Пол, Крис Браун, Питбул и Тимбаленд, истовремено заземајќи место на страниците од некои престижни списанија.

Згодната Метиша говори пет јазици – турски, француски, шпански, германски и нормално, англиски. На Инстаграм ја следат речиси 500.000 луѓе, а поседува и сопствена апликација за совети за обликување на телото.

Беше во врска со Дејвид Мекинтош, бивш вереник на англиската секс бомба Кели Брук.