Од ноќеска на сила стапија новите цени на горивата


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика која стапи на сила од минатата ноќ на полноќ, се менуваат малопродажните цени на горивата.

Според новиот ценовник, бензинот поевтинува, а дизелот поскапува за половина денар.

Супер 98 ќе чини 72,5 денари за литар, а Супер 95, 71 денар. Дизелот ќе се точи по цена од 63 денари за литар.