Актуелно

Облачно, дождливо и магловито со повремен ветер

Претпладне се уште на повеќе места ќе има врнежи од дожд, кои во втората половина од денот ќе престануваат.

Ќе дува повремено засилен југозападен ветер, особено на југозападот и на планините. Т-ра од 9 до 16 степени. Во Скопје променливо облачно, попладне со намалена облачност и со умерен југозападен ветер. Т-ра до 12 степени.

Утре и во вторник ќе преовладува суво, ветровито и студено време со умерен до засилен северен ветер. Во планинските региони ќе има повремено зголемување на облачноста и таму е можно да провејува слаб снег. Од среда ќе биде претежно ведро. Од вторник утринските температури во најголем дел од земјата ќе бидат под нулата.

To Top