Облачен, ветровит и постуден четврток


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, 16. март, ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд. Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Во Скопје претежно облачно и ветровито со засилен северен ветер и дневна температура до 8 Целзиусови степени. Маврово 1, Охрид 7, Битола 5, Крива Паланка 3, Берово 4, Кавадарци 8, Дојран 10.

Утре времето ќе биде умерено облачно со умерен ветер од северен правец. Во Скопје умерено облачно со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 степени.