Облачен и студен вторник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска, 8. март, вторник, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 1 до 6 Целзиусови степени.

Во Скопје, променливо облачно со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -1, а максималната ќе достигне 5 степени. Маврово -3, Охрид, Битола и Крива Паланка 3, Берово 1, Кавадарци 5, Дојран 7.
Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и студено време со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.