Облачен четврток


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, четврток, втори март, ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец и дневна температира од 12 Целзиусови степени. Маврово 7, Охрид 12, Битола 11, Крива Паланка 10, Берово 8, Кавадарци и Дојран 14.

Утре времето че биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 5 до 13 степени.