Нов спот на славниот тандем: 2CELLOS во елемент на The Godfather (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Хрватското дуо 2CELLOS сними спот за уште една песна од филмскиот албум „Скор“. Овој пат тоа е за насловната песна од култната трилогија The Godfather, чиј автор е италијанскиот композитор Џовани Нино Рота, a аранжманот го направија Шулиќ и Хаусер.