Несекојдневна сцена: Тренерот почна да го шамари помошникот (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На Натпреварот од Копа Судамерикана помеѓу екипите на Аргентинос Јуниорс и Депортес беше видена една навистина бизарна сцена.

Натпреварот, освен по победничкиот гол за домаќините ќе биде запаметен и по еден инцидент на клупата.

Имено, во 84-та минута тренерот на домашните Гамеро одлучи да ги ошамари својот помошник, кој не му остана должен.