Неофицијално: Едно лице загина во тешка сообраќајка пред Прилеп


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Сообраќајна несреќа на влезот пред Прилеп од правец кон Росоман предизвика прекин на сообраќајот повеќе од два часа.

Од ударот, шлепер е попречен на коловозот и оневозможено е минување на возила во двата правци.

Неофицијално, едно лице е загинато. Полицијата врши увид на местото.

МИА