Несекојдневен потег на пилотот: Авион принудно слетал, а погледнете зошто!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Авионот од компанијата „Делта Ерлајнс“, кој во саботата полета од Њујорк за Сиетл, принудно слетал на аеродромот во Монтана за патниците да појдат во тоалет.

Со оглед на тоа што поголем дел од тоалетите во авионот не билe во функција, во еден момент пред нив се формирала голема редица.

Сите тоалети биле зафатени, а патниците морало да одат, пишува компанијата. Авионот затоа слетал во Билингс, кој бил оддалечен 320 километри од неговата рута.