Намалување на облачноста


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Македонија во утринските часови ќе има слаб локален дожд, на планините слаб снег.

Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе се движи од 3 до 15 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 12 степени.