Можеше да биде лошо: Отаменди во последен момент реагираше и ги куртули Меси и другарите (снимка)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Авионот во кој се наоѓаше репрезентацијата на Аргентина која го освои трофејот од Светското првенство во Катар, слета во Буенос Аирес во раните утрински часови.

Фудбалерите беа пречекани од илјадници Аргентинци, па започна лудо славје, на кое за малку можеше се случи посериозна несреќа.

На покривот покрај Николас Отамендијал, кој во последен момент ги виде каблите кои беа пред нив, седеа и Лионел Меси кој го држеше трофејот во раце и Анхел Ди Марија, Леандро Паредес и Родриго Де Пол.