Мексиканскиот боксер Канело до Меси: „Те видов како го бришеш подот со нашето знаме – моли се на Бога да не те најдам!“


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Аргентинците го победија Мексико во второто коло од групната фаза, а после тоа следеше голема прослава во соблекувалната.

По натпреварот на удар на јавноста се најде Меси, а доби дури и закани од мексиканскиот боксер Саул „Канело“ Алварез кој тврди дека Аргентинецот го газел знамето на Мексико.

Според видео од славјето во соблекувалната на Аргентина, мексиканските медиуми го обвинија Леси дека намерно со дресот на Мексико, кој го разменил со еден од нивните репрезентативци по мечот, го бришел подот во соблекувалната и одел по него.

„Видов како Меси го чистеше подот со нашето знаме и дрес. Моли се на Бога да не те најдам“, се закани Канело.