Мажите „се испотепаа“ да одат на фризер кај неа (снимки)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Памелачка е инфлуенсерка од секторот „убавина“ со едно стадо следбеници на социјалните мрежи како Инстаграм, ТикТок и Јутјуб.

27-годишната инстант-ѕвезда, чие вистинско име е Ајгерим Бекжан, е родум од Казахстан, а популарноста најпрво ја стекнала со туторијалите за убавина и дотерување.

На Инстаграм ја следат 265 илјади луѓе, а таа редовно ги почестува со својот изглед, прегледи на производи за убавина и туторијали за шминкање. На TikTok и YouTube сака да покажува видеа од нејзиниот фризерски салон, бидејќи меѓу другото работи и како фризерка. Сака да се облекува провокативно, а клиентите ги пречекува во раскошно деколте. Интересот за нејзините услуги е огромен, особено меѓу машката популација.

@pamellachka #hairdresserlife ♬ Ooh Ahh (My Life Be Like) [feat. Tobymac] – Grits

Нето вредноста на Памелачка се проценува на околу 500 илјади долари, што е доста импресивно ако се земе предвид дека таа е сè уште многу млада. Значителен дел од приходите ги остварува преку соработка со брендови, спонзорирана содржина и маркетинг на социјалните мрежи.

@pamellachka♬ Guitar riff: Aerosmith style: Rock(1250228) – RingoHoshi